Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zbulohet varreza antike të periudhës Romake, gjatë punimeve të bypassit të Apolonisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme janë zbuluar disa varreza antike gjatë punimeve për ndërtimin e bypass-it të Apolonisë

Bëhet me dije se varrezat janë zbuluar gjatë punimeve që po bëhen për hapjen e një rruge lidhëse të “bypass-it”.

Varreza ndodhet jashtë murit rrethues të qytetit antik, teksa dyshohet se varresat i përkasin pirudhës Romake.

Nuk dihet më shumë informacione, teksa janë ndalur punimet në baypass dhe janë arkeologët ata që do të studiojnë varret antike që u gjetën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img