Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Zbulohet lëvizja e Bashës për të “sabotuar” Berishën, thërret në takim drejtuesit e PD të Fierit: Asnjë grupim anti-amerikan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes me Grupin Parlamentar, po zhvillon një takim me krerët demokratë të PD-së në Fier.

Takimi i Bashës me drejtuesit e PD në Fier, vjen një ditë para takimit që ka paralajmëruar ish kryeministri Sali Berisha. Duket se kjo është strategjia e Bashës për të “sabotuar” mbledhjen e Berishës.

Basha në mledhjen e grupit Parlamentar të PD është shprehur kundër vendimit të Berishës për mbledhjen e firmave për të shfuqizuar vedimin për përjashtimin e tij nga PD. Duke thënë se s’do lejojë të formohen grupe anti-amerikane.

Ai është se nuk do të lejojë të ketë asnjë mbledhje të Kuvendit Kombëtar për këtë çështje duke thënë se vendimi është përfundimtar.

Kujtojmë që Berisha ka nisur ciklin e “Foltores për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur”. Ai e nisi këtë mbledhje në Tiranë dhe tha se do të zhvillojë takime në të gjithë vendin, ku i radhës ishte Fieri.

Pas përjashtimit nga PD, Berisha paralajmëroi se do të nis lëvizjet për të bërë referenduam për të rrëzuar vendimin, duke thënë se do i kthej sovranitetin partisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img