Hapësire reklamuese

Aktualitet

Zbulohet “shtëpia e barit” në Dimal, shoqërohen 5 persona

Shkruar nga Newsbomb
Zbulohet “shtëpia e barit” në Dimal, shoqërohen 5

Një “shtëpi bari” është zbuluar mbrëmjen e sotme në në fshatin Pobrat, në ish-komunën Kutalli në Dimal.

Nuk dihet sasia e lëndës narkotike që është sekuestruar, por raportohet se policia deri më tani ka shoqëruar 5 persona, të cilët qëndronin në një hotel në afërsi të Kalasë në Berat, të cilët po merren në pyetje në lidhje me banesën ku kultivohej kanabis.

“News24” raporton se personat e shoqëruar janë nga Fieri dhe Berati, ndërsa njëri pjestar i një grupi kriminal që merret me kultivim të lëndëve narkotike.

Pritet njoftimi i Policisë së Shtetit që do të japë më shumë detaje për këtë operacion.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese