Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Zbulohet shkaku i atentatit ndaj 26-vjeçarit në Tiranë, kanosi djalin e biznesmenit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur pasditen e djeshme në Tiranë, ku një i ri është qëlluar nga një person që po udhëtonte në motor së bashku me një tjetër në zonën e Kinostudios.

albsig

spring

I riu, Devis Rustemaj, 26 vjeç, nga Tropoja, ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në spital .

Nga hetimet e djeshme dhe dëshmive, rezulton që i riu është qëlluar nga një shtetas i cili po udhëtonte në motorr së bashku me një tjetër.

Dejvis Rrustemaj, sipas Policisë, është goditur nga një plumb në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën në Spitalin e Traumës.

I plagosuri nuk është treguar bashkëpunues me Policinë, duke mohuar të ketë probleme me njeri, ndonëse është i skeduar në disa dosje hetimore, herë si autor e herë si dëshmitar.

Madje gjatë marrjes në pyetje në Spitalin e Traumës, fillimisht ai ka dhënë identitet tjetër para oficerëve të Policisë, megjithëse është zbuluar.

HETIMI:

Policia e Tiranës tha dje se 26­-vjeçari që u plagos dje në Kinostudio, Dejvis Rrustemaj, ka qenë i dënuar më parë për “Vjedhje me dhunë në bashkëpunim”, “Kanosje”, “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit” dhe “Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim”.

“Panorama” mëson se sipas burimeve, po hetohet si pistë dhe hakmarrja e mundshme në lidhje me një ngjarje të ndodhur në vitin 2015.

Në këtë kohë, më 22 shtator të vitit 2015, Rrustemaj, në bashkëpunim me shokun e tij, Anxhelino Çervanaku, kanë kanosur me armë Andi Fishekun, djalin e një biznesmeni të naftës, për një borxh prej 1 mijë eurosh që nuk ua kishte kthyer.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img