Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Zbulohet se kush është politikani shqiptar që punësoi izraelitin me “pajisjen e dyshimtë” dhe sa e pagoi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ardhja e izraelitit Yoram Frig në Shqipëri dhe ndalimi i paisjes së dyshimtë, bëri bujë në media, ndërsa autoritetet kombëtare u vunë në lëvizje.  Shkak u bë pajisja e dyshimtë që ai mbante me vete.

albsig

Mësohet se Frig tha për autoritet se ishte i punësuar nga një biznesmen shqiptar dhe se me pajisjen që zbulon çimkat, ka kontrolluar zyrën dhe makinën e biznesmenit.

“Panorama” mëson se ai është Tom Doshi. Ish­-deputeti i PS-­së ka qenë personi i fundit që i ka paguar vetëm 2 mijë euro për shërbimet e tij izraelitit. Këtë fakt e ka pranuar edhe vetë izraeliti në Prokurori. Ai ka thënë se Tom Doshi kishte bindjen se përgjohej nga persona të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img