Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Zbulohet se cila është kompania që ndihmon FBI-në të zhbllokojë telefonin iPhone të terroristit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Cellebrite është firma izraelite që dyshohet se po ndihmon FBI-në amerikane për të hyrë në telefonin e një prej terroristëve të masakrës së San Benardinon.

Nëse kompania Cellebrite arrin të hakojë telefonin duke u futur në brendësi të tij, FBI-së nuk do të ketë më venvojë të tentojë për arritjen e bnjë bashkëpunimi me Apple, raporton “The Independent”.

Gjigandi amerikan i teknologjisë nuk pranoi të ndihmojë në çkodimin e telefonit iPhone, që i përkiste një prej terroristëve. Telefoni ishte i bllokuar me “passcode”, dhe FBI kërkon të investigojë mesazhet që ndodhen në të për të zbuluar më shumë rreth sulmit dhe lidhjes së autorëve me terroristë të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img