Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Zbulohet plani i të rinjve të PD-së, bëjnë gati vezët

Lajme të ngjashëm

Brenda të rinjve të Partisë Demokratike është duke u organizuar një grup që do të ketë në shënjestër kryeministrin Edi Rama.

Burime brenda Partisë Demokratike kanë bërë të ditur për Newsbomb.al se të rinjtë e FRPD-së do të ndjekin të njejtën metodë si studentët e Universitetit të Tiranës, do gjuajnë me vezë kryeministrin dhe funksionarë të tjerë të lartë të qeverisë.

Zgjedhjet brenda forumit rinor dhe gara e fort që po zhvillohet aty mes kandidatëve, përbëjnë një arsye thelbësore të këtij organizimi që të rinjtë demokrat janë duke bërë. Planin e tyre pritet ta zbatojnë në ditët në vijim dhe mbetet për t’u parë nëse do arrijnë të realizojnë. 

Më shumë