Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zbulohet pasuria e Ramës dhe bashkëshortes së tij: Kryeministri ka më shumë të ardhura nga puna si piktor se sa si kryetar qeverie, në 2013 deklaroi rreth 130 milionë lekë borxh (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

48bb83b9f7dd77b62efcc228fcc25e61

Në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme u diskutua për pasurinë e politikanëve shqiptarë, sa ata kishin deklaruar në fillim dhe se si kanë ndryshuar të ardhurat e tyre në vite.

Kryeministri Edi Rama në vitin 2013, kur fitoi për herë të parë zgjedhjet si kryetar i PS-së, ka deklaruar pasuri të patundshme me vlerë mbi 630 milionë lekë dhe 52891 euro.

Gjithashtu Rama ka deklaruar “Cash” plus dhënie borxhe të tjerëve 92 milionë lekë dhe 70 mijë euro, ndërkohë që bie në sy se ka edhe një borxh prej rreth 130 milionë lekësh.

Ndërkohë nga viti 2014 deri në vitin 2019 çifti Rama ka arkëtuar të ardhura me vlerë mbi 622 milionë lekë të vjetra, por fitimet më të mëdha Rama i ka patur si artist dhe jo nga puna si kryeministër.

Banesa e Ramës në Surrel ka një vlerë prej 396 milionë lekësh të vjetra, ndërsa libri “Kurbani” i ka sjellë Ramës mbi 20 milionë lekë fitim.

Ndiqni videon nga Tv Klan për t’u njohur me pasurinë e kryeministri Rama:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img