Hapësire reklamuese

Aktualitet

Zbulohet një "shtëpi bari" në Krujë, Policia arreston pronarin 23 vjeçar, sekuestron gjysmë kuintali hashash dhe municion luftarak (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Zbulohet një "shtëpi bari" në Krujë, Policia

Një 23 vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, pasi në shtëpinë e tij janë zbuluar dy ambiente të përshtatura për kultivimin e drogës. Sipas bluve Vladimir Sallaku ka rënë në prangat e policisë, ndërkohë gjatë ndërhyrjes, është sekuestruar një sasi prej 58.5 kg hashash në proces tharje dhe municion luftarak.

"Shërbimet e Policisë, në vijim të kontrolleve të përbashkëta me OSHEE-në, Krujë, si dhe bazuar në inteligjencë informative, kanë finalizuar operacionin policor të koduar "Fokusi", si rezultat i të cilit u vu në pranga shtetasi:

  • V. S., 23 vjeç, banues në Derven, Krujë, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve luftarake dhe e municionit" dhe "Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike".

Në banesën e 23-vjeçarit, shërbimet e Policisë konstatuan 2 ambiente (dhomë dhe magazinë), të përshtatura për përpunimin, tharjen dhe përgatitjen për shitje të lëndës narkotike kanabis. Gjatë kontrolleve të imtësishme në këto ambiente, u gjetën dhe u sekuestruan në total, 58.5 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis në proces tharjeje, si dhe gjatë verifikimeve, në bashkëpunim me punonjësit e OSHEE-së, u konstatua se këto ambiente furnizoheshin me energji elektrike përmes lidhjeve të paligjshme.

Në vijim të operacionit, u ushtrua kontroll dhe në ambiente të tjera të kësaj banese dhe u gjet e u sekuestrua edhe municion luftarak. Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të shtetasit V. S. Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme", njofton Policia e Durrësit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese