Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Zbulohet një mutacion i ri i Covid-19 në Afrikën e Jugut, më i rrezikshëm se ai në Britani, shkencëtarët hedhin dyshime në efektshmërinë e vaksinave

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3565caacb9c36825497934967d4b1496

Një mutacion i ri i koronavirusit është zbuluar në Afrikën e Jugut dhe mendohet që të jetë më i rrezikshëm se ai në Mbretërinë e Bashkuar.

Britania e Madhe ka kufizuar fluturimet nga Afrika e Jugut dhe ka urdhëruar këdo që udhëton të karantinohet pas mbërritjes.

Një shkencëtar i Oxfordit ka hedhur dyshime mbi efektshmërinë e vaksinave kundër koronavirusit, përsa i përket variantit të ri të zbuluar në Afrikën e Jugut.

Studiuesit kanë thënë se mutacioni i ri transportohet më shpejt, por nuk shkakton sëmundje më të rënda.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img