Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Zbulohet LISTA: Edhe PD me DATABAZË, PATRONAZHISTËT me të dhëna sensitive, numra telefoni dhe ID të qytetarëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Publikimi në media i një databaze me të dhëna personale të qindra-mijëra qytetarëve që u tha se përdorej nga Partia Socialiste për fushatën zgjedhore shkaktoi debate të shumta, ndërsa tashmë SPAK ka nisur hetimet.

Por zyrtarë të lartë të PS thanë se një databazë të ngjashme kanë të gjitha partitë e mëdha, dhe mesa duket rezulton të jetë e vërtetë. Ditën e sotme mediat kanë publikuar një databazë të ngjashme me emra, numra telefoni, numrat e kartave të identitetit dhe ata që i quajnë patronazhistë, vetëm se këtë herë i përkasin Partisë Demokratike.

albsig

Ekzistencën e kësaj databaze e konfirmon edhe gazetari Elvis Fundo, i cili ka deklaruar se kur ishte pranë PD-së, e ka përdorur këtë databazë.

Ja një pjesë e databazës të publikuar ku duken të dhënat sensitive të qytetarëve si numra telefoni, kartat ID, etj., dhe emrat e atyre që i kanë identifikuar si patronazhistë të PD-së:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img