Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Zbulohet lidhja speciale mes Interit dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong un

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kim Jong un është një njerëzit më përfolur në të gjithë botës, për shkak të vendimeve politike që ai ka marrë në drejtimin e Koresë së Veriut. Por përtej fytyrës së portretizuar për të, si një dikatator i ashpër që dhunon popullin e tij dhe kërcënon botën me armë bërthamore, ka edhe një tjetër anë.

Kim është një tifoz i zjarrtë i futbollit dhe më specifikisht i skuadrës italiane, Inter. Këtë gjë e ka zbuluar politikani itlian, Antonio Razzi. A ka tregaur dhe ëndrrën e liderit koreano verior për të çuar Interin në atë vend për një ndeshje miqësore.

“Kim Jong është një tifoz i Interit. Adhuronte Interin e 2010-ës dhe Ronaldo brazilianin. Ai e ka ëndërr që skuadra e Spallettit të shkojë në Korenë e Veriut dhe të zhvillojë atje një miqësore me skuadrën kombëtare të atij vendi”,- ka treguar senatori Antonio Razzi. /newsbomb.al

Më shumë
spot_img
spot_img