Zbulohet kush është gruaja që u vra brutalisht nga burri në Shkodër (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:34 08-05-2017 Zbulohet kush është gruaja që u vra brutalisht nga burri në Shkodër (FOTO)

Gruaja në foto është Lumturie Xhilaj 45 vjeç.

Ajo u vra në mesnatë nga bashkëshorti i saj, Beqir Xhilaj, i cili ishte 38 vjet më i madh se e shoqja.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Guci e Re, njësia administrative Rrethina në Shkodër, rreth orës 00: 05.

Mësohet se Beqir Xhilaj, 74 vjeç e ka vrarë atë me armë gjahu çifte dhe më pas ka njoftuar policinë se e shoqja ka kryer vetëvrasjes, me qëllim që të fshehë krimin.

Por, skenari i tij nuk ka funksionuar pasi specialsitët dhe grupi hetimor, të cilët kanë konkluduar se kemi të bëjmë me një vrasje. Në këto kushte Specialistët për Hetimin e Krimit bënë arrestimin në flagrancë të Beqir Xhilaj, 74 vjeç, i cili më pas ka rrëfyer dhe ka pranuar krimin. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Operacion antidrogë me 30 efektivë dhe helikopterë në Vlorë, në pranga 4 zyrtarë
Ndalohet në Rinas me pajisjen e dyshimtë shtetasi grek, e ngjashme me atë të izraelitit »
Article Logic
Execution time: 0.011909008026123
array(1) { ["section"]=> string(78) "zbulohet-kush-eshte-gruaja-qe-u-vra-brutalisht-nga-burri-ne-shkoder-foto-77866" }