Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Zbulohet kandidati i parë i Partisë Demokratike në Gjirokastër, Basha hedh poshtë vendimin e Komisionit

spot_img

Lajme të ngjashëm

36396a667fbc78ea418b9d8f40199969

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha duket se ka hedhur poshtë vendimin e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve të PD, pasi ka zgjedhur të kandidojë për deputet në Gjirokastër Tritan Shehun, i cili u s’kualifikua më herët nga ky komision.

Lajmin për kandidimin ën Gjirokastër e ka dhënë vetë Shehu me anë të një postimi në rrjetet sociale, ndërsa kujtojmë se ai është edhe drejtues politik i PD në këtë qark.

“Per mua eshte nje privilegj i vecante te rikandidoj ne Qarkun e Gjirokastres. Qarku i Gjirokastres i ka te gjitha mundesite dhe resurset per tu zhvilluar”, ka deklaruar mes të tjerash Shehu në një intervistë televizive.

Postimi i plotë i Tritan Shehut:

Per mua eshte nje privilegj i vecante te rikandidoj ne Qarkun e Gjirokastres

Lidhjet e mia me Gjirokastren.

Permbysja e 25 Prillit nje domosdoshmeri.

Pse ne dorezuam mandatet?

Shume shpejt mbas 25 Prillit do te zhvillohen edhe zgjedhjet lokale. Gjirokastra e Qarku teresisht te diskriminuara e te zhytura ne varferi e braktisje.

Ky rregjim ka mentalitetin e Esat Pashes. Ky rregjim na largon nga identiteti yne Europian e Perendimor. Rama pengon qellimisht integrimin. Qarku i Gjirokastres i ka te gjitha mundesite dhe resurset per tu zhvilluar. Keq menaxhimi i Epidemise Covid, katastrofal per vendin.

25 Prilli dita e ndryshimit te madh. Kushdo qe do te guxoje te preke voten do te perfundoje si ai bust me 20 shkurt.

Më shumë

spot_img