Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Zbulohet identiteti, kush është shqiptari që u ekzekutua me plumba në kokë në Gjermani, pronar i një biznesi në Shijak

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mari Muka është shqiptari që u ekzekutua ditën e djeshme në Krefeld të Gjermanisë.

42-vjeçari ishte duke lëvizur me biçikleta, ku dy persona i dolën në pritë dhe e qëlluan me breshëri plumbash në kokë, duke e lënë të vdekur në vend.

Viktima jetonte në Gjermani që nga viti 2018 dhe është denoncuar disa herë në polici për krime të ndryshme, ndërsa vrasja dyshohet se ka të bëjë për pazaret e drogës.

42-vjeçari rezulton të jetë pronar i një karburanti në ‘Katër Rrugët’ e Shijakut.  Sakaq, dëshmitarët okularë i kanë dhënë policisë edhe pamjen e autorëve dhe policia gjermane është në kërkim të tyre.

LEXO EDHE: Vrasja e shqiptarit në Gjermani, policia në kërkim të dy autorëve, 42-vjeçari i përfshirë në trafikim droge dhe i dënoncuar për disa krime

Më shumë


spot_img

spot_img