Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Zbulohet identiteti i të arrestuarit për vrasjen e Bledar Terpollarit, shpallet në kërkim kushëriri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet greke kanë lëshuar sot tre urdhër-arreste për tre autorët e dyshuar për vrasjen e Bledar Terpollarit në një fshat të Igumenicës.

Dy shtetasit e arrestuar nga policia greke janë Pajtim Jaupi, 28 vjeç dhe Emiljano Nana, 28 vjeç nga Tepelena, i arrestuar prej tre ditësh dhe i dyshuar si një nga autorët e vrasjes. Policia ka shpallur në kërkim edhe kushëririn e viktimës, 27 vjeçarin Krenar Terpollari.

Bledar Terpollari u gjet i vrarë në mënyrë makabre në shtetin helen. Pas vrasjes autorët i kishin prerë kokën që nuk është gjetur ende. Ngjarja mendohet se ka ndodhur për pazare droge pasi Viktima dyshohet të ketë mbajtur për vete nga pazaret e drogës 20,000 euro.

Më shumë
spot_img
spot_img