Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Zbulohet emri i inxhinierit që ka mbetur i bllokuar në minierën e Dibrës me dy punëtorët, Policia tha se iu gjetën vetëm rrobat…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

593dd64adb182b741de054406dc656ec

Ditën e sotme policia e Dibrës bëri me dije se në galerinë ‘Balgjaj’ në Selishtë, një inxhinier i identifikuar si Ismail Hoxha 62-vjeç nga Dibra, ka mbetur i bllokuar brenda në minierë së bashku me dy punëtorë.

Alarmin në polici e dha vëllai i 62-vjeçarit, Sami Hoxha. Policia shkoi menjëherë në vendngjarje, dhe nga veprimet paraprake dyshohet se personat  mund të kenë mbetur të izoluar brenda në galeri, pasi sendet personale, rrobat dhe telefonat, ndodhen në dhomën e ndërrimit.

Miniera e kromit në Balgjaj ndodhet në një territor të vështirë mes Dibrës dhe Matit. Në këtë territor mund të shkohet vetëm me kamionë, pasi me vetura është thuajse e pamundur.

Policia thekson se janë njoftuar grupet e avari shpëtimit në miniera për të bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e tre personave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img