Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

ZBULOHET ARSYEJA/ Udhëtimi i parë në 15 korrik, por në aeroprotin e Kukësit kanë filluar të ulen avionët private

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aeroporti i Kukësit do të nsië fluturimet në datën 15 korrik drejt Zyrihut dhe Stambollit, me lajmin që u bë i ditur nga kryeministri Rama disa ditë më pare. Pavarësisht se fluturimi i parë do të jetë në 15 korrik, në këtë aeroport kanë filluar të ulen avionë privatë.

Por cili ishte avioni privat që u ul në aeroportin e Kukësit?

Mësohet se ky avion është i firmës indiane CSIR- National Aerospace Laboratories, e cila merret me certifikimin e aeroporteve në të gjithë botën. Mendohet se kjo është arsyeja pse avionic i kësaj kompanie u ul në aeroportin e Kukësit. Ekspertët e saj do të kontrollojnë nëse ky aeroport i përmbush kushtet për të filluar fluturimet ndërkombëtare.

Më shumë

spot_img
spot_img