Hapësire reklamuese

Aktualitet

ZBULOHET ARSYEJA/ Udhëtimi i parë në 15 korrik, por në aeroprotin e Kukësit kanë filluar të ulen avionët private

Shkruar nga Newsbomb
ZBULOHET ARSYEJA/ Udhëtimi i parë në 15 korrik, por në

Aeroporti i Kukësit do të nsië fluturimet në datën 15 korrik drejt Zyrihut dhe Stambollit, me lajmin që u bë i ditur nga kryeministri Rama disa ditë më pare. Pavarësisht se fluturimi i parë do të jetë në 15 korrik, në këtë aeroport kanë filluar të ulen avionë privatë.

Por cili ishte avioni privat që u ul në aeroportin e Kukësit?

Mësohet se ky avion është i firmës indiane CSIR- National Aerospace Laboratories, e cila merret me certifikimin e aeroporteve në të gjithë botën. Mendohet se kjo është arsyeja pse avionic i kësaj kompanie u ul në aeroportin e Kukësit. Ekspertët e saj do të kontrollojnë nëse ky aeroport i përmbush kushtet për të filluar fluturimet ndërkombëtare.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese