Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Zbulohet arsyeja pse Kryesia e PD skualifikoi Ibsen Elezin nga gara për kryetar partie

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i PD në Kukës, Ibsen Elezi, është një nga kandidatët e skualifikuar nga Kryesia e Partisë Demokratike ëpr zgjedhjet e 13 qershorit, ku do të votohet për kryetarin e ri të partisë.

Burime për mediat bëjnë me dije se Elezi është skualifikuar pasi komentet e tij janë cilësuar nga Kryesia si denigruese ndaj Partisë Demokratike. Gjithashtu një nga arsyet e skualifikimit ka qenë edhe mospjesëmarrja e Elezit në fushatën e PD për zgjedhjet e 25 prillit.

Kryesia e PD vendosi ditën e sotme që të jenë 4 kandidatë që do të garojnë për kreun e partisë. Lulzim Basha do të sfidohet nga Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.

Më shumë

spot_img
spot_img