Zbulohen për herë të parë dy gorilla lesbike

Publikuar tek: bota, më 10:53 15-05-2016 Zbulohen për herë të parë dy gorilla lesbike

Disa shkencëtarë kanë bërë një zbulim të rrallë gjatë një udhëtimi në Ruanda ku po monitorinin specie të ndryshme kafshësh.

Ata kanë zbuluar për herë të parë një çift femrash gorilla të cilat ishin duke kryer seks lesbik. Sipas shkencëtarëve, gorillat e egra të malit marrin kënaqësi seskuale nga seksi lesbik dhe shumë prej tyre e bëjnë këtë gjë pasi janë rrefuzuar nga gorrillat meshkuj.

Megjithëse meshkuj të specieve të ndryshme janë vëzhguar duke kryer marrëdhënie homoseksuale, kjo ishte hera e parë që dokumentohej marrëdhënie lesbike. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si u shpërfytyrua në fytyrë modelja 24 vjeçare pas agresionit në një pub të Liverpulit
Rusia mund të tërhiqet nga Eurovision, teksti i fortë i këngës fituese shkakton përplasje politike »
Article Logic
Execution time: 0.012935161590576
array(1) { ["section"]=> string(50) "zbulohen-per-here-te-pare-dy-gorilla-lesbike-40498" }