Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Zbulohen PAMJET/ Zbriti nga makina dhe u qëllua me breshëri nga ‘Benz’-i që ishte pas, si u vra ish-polici Arben Bilali (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ae4e17d976e4d89dac64e2a8cd82bc10

Janë zbuluar momentet e fundit të jetës s ëish-policit Arben Bilali që u ekzekutua pranë portës së shtëpisë.

 

Pamjet e kapura nga një kamera ambientale, të siguruara nga ‘Top Channel’ tregojnë pak sekonda kur Bilali zbret nga makina ku ishte pasagjer dhe drejtohet te banesa. Pas ishte një makinë nga e cila është qëlluar, ndërsa ai ishte me kurriz dhe pamjet tregojnë se si plumbat e qëlluar nga makina prekin trupin e tij dhe rrethimin e banesës.

Atentatorët udhëtonin me një Mercedez Benz me ngjyrë të errët, me targa false, të siguruara nga një mjet Fiat Punto, i raportuar i vjedhur dy vite më parë në qytetin e Vlorës dhe nga i cili u qëlluan 14 plumba u zbrazën mbi Arben Bilalin.

Vrasësit të informuar se zona ishte e blinduar me kamera sigurie nuk rrezikojnë të dalin jashtë makinës. Prokuroria ka dyshime të forta se Arben Bilali, të cilit më herët i janë vrarë edhe dy vëllezër të tjerë, është ekzekutuar për motive të hakmarrjes.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img