Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Zbulohen gjurmë kokaine pranë zyrës së Boris Johnson dhe te parlamenti britanik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti dhe institucione të tjera të larta në Britaninë e Madhe mund të rrethohen nga qentë që nuhasin lëndët narkotike.

Propozimi vjen pas një hetimi që zbuloi se shumë pranë zyrës së kryeministrit britanik Boris Johnson u zbuluan gjurmë të kokainës.

Sipas hetimit, në një banjë shumë pranë zyrës së Johnson dhe sekretarit Priti Patel, u gjetën shenja të përdorimit të kokainës, raporton The Sunday Times.

Kryetari i Dhomës së Poshtme të parlamentit britanik, Lindsay Hoyle tha se do të njoftojë policinë për këtë zbulim, pranë zyrës së kryeministrit por edhe në ambiente të tjera shumë pranë parlamentit.

Vendet e testuara për përdorim droge janë të aksesueshme vetëm për politikanët, apo ata që i shoqërojnë dhe kanë leje të posaçme për të hyrë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img