Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

ZBULOHEN EMRAT/ Komisionin për shkarkimin e Metës e drejton Alket Hyseni, pjesëtarë edhe 3 deputetë të opozitës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Alket Hyseni do të jetë kryetari i Komisionit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, i cili pritet të ngrihet në ditët në vazhdim.

Burime për media bëjnë me dije se pjesëtarë në komision do të jenë edhe 3 deputetët e opozitës: Myslim Murrizi, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani.

Komisioni Hetimor pritetë që të shqyrtojë gjatë një muaji argumentet e ngritura nga Partia Socialistepër shkarkimin e Metës. Janë 50 deputetë socialsitë ata që kanë firmosur nismën për shkarkimin e presidentit me arsyetimin se Meta ka shkelur Kuhstetutën gjatë fushatës elektroale të 25 prillit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img