Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Zbulohen EMRAT: Kandidatët për kryetar Bashkie të Bindjes Demokratike nga Shkodra në Sarandë (LISTA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm pak minuta pas mbylljes së afatit zyrtar të dorëzimit të listave për kandidatë kryetar Bashkie dhe këshilltarë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit, zbardhet lista e partisë më të re, Bindja Demokratike.

albsig

spring

Partia e themeluar nga Astrit Patozi ka vendosur të sfidojë kandidatët e PS-së por edhe ata demokratë në disa qytete të rëndësishme të vendit.

Bindja Demokratike do garojë në qytetin e Shkodrës, Kukësit, Korçës, Durrësit, Tiranës, Sarandës etj.

LISTA:

Tiranë: Arben Skënderi, violinist i njohur ndërkombëtarisht, ish-anëtar i kryesisë së PD

Kamëz: Ylli Gjeta, ish-student që ka udhëhequr protestat studentore në vitin 2000

Korçë: Leonard Olli, ish-kryetari i këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës

Kukës: Abedin Uruçi, ish-kryetar qarku i Kukësit në vitin 2015

Malësi e Madhe: Pjerin Spathari, ish-kryetari i PD në Malësinë e Madhe

Kurbin: Edmond Piroli, ish-kandidat i LSI në Lezhë

Sarandë: Ilir Nikolla, kandidati i pavarur që ka mbështetje të gjerë në këtë qytet, do mbështetet edhe nga Bindja Demokratike

Tropojë: Edison Hasanaj

Durrës: Valbona Sakollari, pedagoge në këtë qytet

Bindja Demokratike do garojë edhe në Shkodër dhe disa qytete të tjera, lista pritet të plotësohet në vijim…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img