Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Zbulohen dy shtëpi me kanabis, arrestohen 4 shqiptarë në Britani (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike pas zbulimit të dy fermave me kanabis në Mutley dhe Keyham.

Më 25 gusht oficerët e ekipit Proaktiv të policisë ndaluan dy makina që udhëtonin drejt qytetit të Plymouth.

Dy burra, të dy shtetas shqiptarë, u arrestuan nën dyshimin e shpërndarjes së kanabisit: 36-vjeçari Fatjon Kurmekaj dhe vëllai i tij 34-vjeçari Fatmir Kurmekaj.

Oficerët më pas kryen dy bastisje në prona – Kingsley Road në Mutley dhe Warleigh Avenue në Keyham, duke çuar në arrestimin e dy shqiptarëve të tjerë, 20-vjeçari Adrian Kurmekaj, kushëriri i dy burrave të arrestuar dhe 29-vjeçari Teslim Mahmutaj.

Policia tha se gjeti një sasi të madhe të bimëve kanabis në të dy pronat.

Të katërt u dërguan në paraburgim dhe më pas do të paraqiten në Gjykatën e Plymouth Crown më 27 shtator.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img