Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Zbulohen detaje: Çfarë ka ndodhur sot me Albert Veliun, dëshmoi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Albert Veliu, i njohur si “Bashkëpunëtori X” që Partia Demokratike pretendon se është i njëjti person në audio-përgjimin që flet me Agron Xhafajn, vëllan e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, u ndalua sot në mëngjes nga policia.

Ish-ministri teknik i PD-së, Gazmend Bardhi thotë se Albert Veliu është thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ku edhe ka dhënë dëshminë e tij, ndërsa aktualisht është i lirë.

“Në dijeninë time është i lirë për momentin. Ai ka dëshmuar sot, pasi është thirrur nga prokurorë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Dhe ky është paradoksi, se personi që nuk është përfshirë në veprimtari kriminale është ndaluar, ndërsa vëllai i ministrit që është përfshirë në trafik nuk është në Shqipëri”, u shpreh Bardhi në emisionin “Opinion”.

Më shumë

spot_img