Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Zbulohen 2 plantacione me kanabis dhe një armë, arrrestohen 6 shqiptarë në Spanjë, si u pikasën nga Policia kur po bënin roje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia Kombëtare e Spanjës ka zbuluar dy plantacione me kanabis në Tarragona. Gjatë këtij operacioni u arrestuan 6 shtetas shqiptarë.

Për kapjen e këtyre personave u zhvilluan dy operacione policore, ku u zbuluan më shumë se 5000 bimë marijuane, si dhe disa sytha të paketuara e materiale të ndryshme për mirëmbajtjen e plantacioneve.

Sipas medieve të huaja, në operacionin e parë, Policia gjeti brenda vilës një plantacion me 780 bimë marjuane , 9.62 kilogramë sytha të paketuara dhe një armë. Agjentët e Policisë Kombëtare arrestuan tre shqiptarë dhe konfiskuan pajisje të shumta për mirëmbajtjen e bimëve narkotike.

Ndërsa gjatë operacionit të dytë, i cili u zhvillua në alls, oficerët e Policisë u informuan nga një telefonatë anonime dhe u zbuluan 4476 bimë, si dhe ranë në pranga 3 shqiptarë, të tjerë.

Më shumë
spot_img
spot_img