Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Zbulohen 16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve të Euro2020 dhe përballjet e frikshme, finale e parakohshme Gjermani-Angli

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në mbrëmje kanë përfunduar sfidatët e fundit të grupeve të Euro2020, duke mësuar kështu dhe 16 skuadrat skuadrat që kaluan në turin tjetër.

Janë përcaktuar edhe 8 ciftet që do të përballen mes tyre.

LEXO EDHE: Të gjithë bëjnë nga 2 gola, “paqe” mes Portugalisë dhe Francës, Gjermania rrezikon eleminimin nga Hungaria

FAZA E 1/8-ave

Të shtunën 26 Qershor, Londër

Itali – Austri   21:00

Të shtunën 26 Qershor, Amsterdam

Uells – Danimarkë           18:00

Të dielën 27 Qershor, Sevijë

Belgjikë – Portugali        21:00

Të dielën 27 Qershor, Budapest

Holandë – Republika Çeke    18:00

Të hënën 28 Qershor, Bukuresht

Francë – Zvicër                            21:00

Të hënën 28 Qershor, Kopenhagën

Kroaci – Spanjë                            18:00

Të martën 29 Qershor, Glasgou

Suedi – Ukrainë                            21:00

Të martën 29 Qershor, Londër

Angli – Gjermani                           18:00

Ajo që bëri habi në sfidat e sotme ishin golat me shumicë, ku në 4 ndeshje u shënuan 18 gola. Slovaki-Spanjë 0-5, Suedi-Poloni 3-2, Portugali-Francë 2-2 dhe Gjermani-Hungari 2-2.

Cristiano Ronaldo është në prag të thyerjes së rekordit botëror, si futbollisti i cili ka shënuar më shumë gola me skuadrën Kombëtare, plot 109, aq sa Ali Daei i Iranit.

Më shumë

spot_img
spot_img