Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Zbukurimet për fundvit, Prishtina harxhon shumën marramendëse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu si kryeqyteti jonë Tirana që prej disa ditësh tashmë është i zbukuruar me drita dhe dekorin zbukurues të festave të fundvitit, të njëjtën gjë ka bërë dhe kryeqyteti i Kosovës, Prishtina.

Por në dallim nga vitet e tjera, Prishtina ka përdorur më shumë buxhet për dekorimin e shesheve.

” Këtë vit janë ndarë 75.000 euro për dekorimin e shesheve të Prishtinës. Diçka më shumë se vitin e kaluar, meqë është shtuar edhe sheshi “Adem Jashari”, ka thënë zëdhënësi i komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img