Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Zbërtheu xhaketën për të dhënë lajmet, por nuk do ta besoni se sa paguhet spikerja shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Enki Braçaj ka ditë që ka lënë punën në ‘’Zjarr TV’’. Për të u shkrua edhe në ‘’Daily Mail’’, ‘’Playboy’’ dhe gazeta ‘’Blic’’. Madje u komentua që spikerja që jepte lajmet me xhaketë të zbërthyer, kishte lënë punën në televizionin shqiptar për një ofertë të majme që kishte marrë nga ‘Playboy’’ për një set fotosh.

Por ju nuk do ta besoni se sa paguhej ajo në Shqipëri. Miliona? Jo aspak. Vetëm 250 mijë lekë të vjetra.

“Arsyeja pse ika ishte pagesa e ulët, vetëm 25 mijë lekë në muaj. Që janë shumë pak për një personazh televiziv. Për më tepër që më duhet të shpenzoja para plus për grimin dhe rregullimin e flokëve, sepse televizioni nuk i ofronte këto shërbime. Pasi bëra një llogari me veten time, vendosa ta lë këtë punë, pasi nuk ia dilja dot me shpenzimet ditore”, thotë spikerja për ‘’Panorama’’.

LEXO EDHE:”PLAYBOY” PUBLIKON VIDEON E SPIKERES SHQIPTARE DHE I KUSHTON NJE SHKRIM. ENKI BRACAJ: S”ME PUSHOI NJERI

Më shumë

spot_img
spot_img