Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Zbërthehen” çantat e shqiptarëve në aeroport, policia italiane i gjen mish, qumësht, djathë dhe salcë

Lajme të ngjashëm

Si pjesë e kontrolleve të pasagjerëve që vijnë nga vendet të cilat ende nuk janë pjesë e Bashkimit Europian, agjentët doganorë në aeroportin e San Giuseppes, Itali, ndaluan dhe kontrolluan bagazhet e disa pasagjerëve të cilët vinin nga Tirana.

Gjatë kontrollit në çantat e shqiptarëve autoritetet gjetën mish, derivatet e mishit dhe shumë produkte qumështi për një total prej rreth 40 kilogramë.

Shqiptarët i kishin mbështjellë me qese plastike, ndërkohë të gjitha ishin pa etiketa dhe certefikatat e kërkuara të cilat autorizojnë futjen e këtyre produkteve në BE.

Më shumë