Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Zbarkimi i avionëve të Rusisë, Venezuela forcon bashkëpunimin ushtarak me Moskën

spot_img

Lajme të ngjashëm

5220a13348d0419f72e5a59b316a7d56

Venezuela shpreson të përforcojë bashkëpunimin ushtarak me Rusinë. Kakrakasi ka paralajmëruar  ardhjen e ushtarëve të rinj rus në Venezuelë, e cila po përballet prej dy muajsh me një krizë të rëndë politike.

Rusia dërgoi muajin e kaluar dy avionë transportues në Venezuelë dhe sipas mediave venezueliane raportohen 99 ushtarakë dhe 35 tonë materiale.

Moska ka inauguruar gjithashtu në Venezuelë në fund të marsit një qendër stërvitore ushtarake për pilotë helikopterësh.

Më shumë

spot_img