Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Zbardhi dy ngjarje të bujshme, dalin pamjet e atentatit ndaj avokatit shqiptar (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

26ca9c9b30d549013f0ee77413098dea

Është publikuar video e atentatit të ndodhur më 14 prill 2020 ndaj avokatit kosovar, Gazmend Halilaj.  

Në pamjet e shpërndara nga mediat fqinje, shihet teksa agresorët i zënë pritë Halilaj në një rrugë automobilistike. Makina e tij u përplas nga një makinë tjetër në afërsi të banesës, e më pas autorët gjuajmë mbi të 11 plumba.

Atentati besohet të ketë ndodhur për shkak të detyrës. Halilaj ishte një nga personat që zbardhi rastin tragjik të 16-vjeçares nga Drenasi e abuzuar seksualisht nga profesori i shkollës dhe hetuesi i rastit e cila u detyrua të abortonte në muajin e katërt të shtatzënisë nga një mjek i cili u pagua nga abuzuesit.

Por jo pak bujë bëri edhe rasti i zbulimit të vjedhjes së 1.4 milionë markave, para të destinuara për luftëtarët në luftë në vitin 1999. Pikërisht për zbardhjen e këtij rasti Gazmend Halilaj u kërcënua me jetë,

Më shumë

spot_img