Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Zbardhet VOTIMI i Qeverisë “Rama 3” në Kuvend, 10 deputetë të PD dhe LSI nuk shkuan fare, nga Berisha te Kryemadhi, Vasili e Noka (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria “Rama 3” mori dje votëbesimin në Kuvend për të drejtuar vendin edhe për 4 vite. Nga projektvendimi me votat e secilit deputet që Kuvendi ka shpërndarë pak më parë, del se 10 deputetë nuk kanë marrë pjesë fare në votimin e Qeverisë.

Dhe nga opozita nuk kanë votuar kundër 53 por 52, dhe 1 votë abstenim nga Agron Çela i LSI.

Deputetët që nuk kanë marrë pjesë fare në votim:

  • Avdulla Nustret
  • Berisha Sali
  • Dule Vangjel
  • Idrizi Shpëtim
  • Jakupllari Seladin
  • Kryemadhi Monika
  • Mediu Fatmir
  • Noka Flamur
  • Vasili Petrit
  • Xhixho Erisa.

Pra, Qeveria “Rama 3” ka marrë 77 vota pro, 52 kundër, 1 abstenim dhe 10 deputetë nuk kanë votuar fare. Në projektvendimin e mëposhtëm të shpërndarë nga Kuvendi shihen votat për secilin deputetë.

Si kane votuar deputetet Sh… by Newsbomb Albania

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img