Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Zbardhet shkaku i krimit që tronditi Vaun e Dejës, 50 vjeçari dhe ish-gruaja kishin konflikt për kujdestarinë e vajzës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e rëndë që tronditi Vaun e Dejës, ku 50 vjeçari Niko Hila vrau ish-gruan e tij Gjyle Topalli, ndërsa më pas tentoi të vrasë edhe veten.

Burime për meidat bëjnë me dije se 50 vjeçari kishte konflikte me ish-gruan për kujdestarinë e vajzës 4 vjeçe.

Prej një viti çifti ishte ndarë dhe viktima jetonte me babanë e paralizuar dhe vajzën. Ngjarja ndodhi në oborrin e shtëpisë së 40 vjeçares, ndërkohë që pasi vrau ish-gruan, autori shkoi në shtëpinë e tij dhe tentoi të vriste veten. Ndërhyrja e menjëhershme e ambulancës bëri që ai të shpëtojë, ndërkohë që ndodhte në spitalin e Traumës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img