Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Zbardhet procesverbali i Kuvendit për dy deputetët e PD, Paloka: Çudi, nuk paskemi qenë të dehur!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy deputetët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Bujar Leskaj u përjashtuan me 10 ditë nga punimet e Kuvendit pas fjalorit të përdorur në adresë të kryeministrit Rama gjatë seancës së kaluar.

Në procesverbalin e Kuvendit thuhet se dy deputetët janë përjashtuar pasi kanë shkelur etikën parlamentare dhe kanë fyer kryeministrin Edi Rama, por nuk përmendet që Paloka dhe Leskaj ishin të dehur, ashtu siç u pretendua nga maxhoranca. Në lidhje me këtë ka reaguar Paloka pak më herët duke shkruar:

“Çudi, nuk paskemi qene “te dehur” sic perseriste i shperfytyruari ne seance plenare!!! Në fakt thjeshtë i kthyem restin per lumin e sharjeve dhe fyerjeve qe ai leshoi nje dite me pare ndaj opozites dhe kjo eshte me e pakta qe ai meriton”.

Më shumë


spot_img
spot_img