Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Zbardhet lista, ja si votuan deputetët seancën e sotme në Kuvend për ‘5 qershorin’ (EMRAT-VOTAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3f2c35ed824282211f7c2970af2d7174

Ditën e sotme u miratua me 97 vota pro marrëveshja e 5 qershorit për disa ndryshime në Kodin Zgjedhor të Republikës së Shqipërisë.

“Rebelët” e parlamentit që votuan kundër ishin Adriatik Alimadhi, Halil Jakimi, Korab Lita, Myslim Murrizi, Ylli Shehu dhe Halit Valteri.

Qendrim abstenim kanë mbajtur Kujtim Gjuzi, Ramazan Gjuzi, Ervis Meço, Kostaq Papa, ndërsa Arlind Çaçani, Bledar Çuçi, Tom Doshi, Arben Elezi, Eljo Hysko, Ligoraq Karamelo, Lefter Koka, Erion Piciri, Enver Roshi, Nikolin Staka, Sadi Vorpsi dhe Alban Zeneli nuk kanë votuar.

E vetmja votë e pavlefshme është ajo e Ralf Gjonit. 

a.JPG

b.JPG

c.JPG

d.JPG

e.JPG

f.JPG

g.JPG

h.JPG

j.JPG

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img