Zbardhet LISTA: COVID prek PARLAMENTIN, kush janë 25 DEPUTETËT e INFEKTUAR që “ia hodhën pa u lagur”

Publikuar tek: politike, më 15:05 26-11-2020 Zbardhet LISTA: COVID prek PARLAMENTIN, kush janë 25 DEPUTETËT e INFEKTUAR që “ia hodhën pa u lagur” Disa nga deputetët shqiptarë të prekur me Covid-19

Koronavirusi e ka prekur në masë të madhe edhe Kuvendin e Shqipërisë, duke infektuar një numër të lartë ligjvënësish, por të gjithë kanë arritur ta kalojnë pa shumë vështirësi.

Newsbomb.al publikon për herë të parë listën me 25 deputetë, të gjithë të prekur nga COVID-19, nga fillimi i pandemisë e deri sot, më 26 nëntor.

Deputetë të opozitës si Ralf Gjoni, Reme Lala apo Enver Rroshi, të maxhorancës si Damian Gjiknuri, Ervin Bushati e Fatmir Xhafaj apo edhe ministra si Belinda Balluku, Blendi Klosi dhe Anila Denaj, koronavirusi nuk ka bërë “diferencime”, ndëras të gjithë e kaluan me simptoma të lehta, në disa raste të moderuara.

Pjesa më e madhe e tyre e kaluan sëmundjen në shtëpi, por disa u dërguan për kurim jashtë shtetit, siç ishte rasti i deputetëve Enver Rroshi dhe Andi Përmeti pasi gjendja e tyre shëndetësore u përkeqësua.

LISTA E PLOTË E DEPUTETËVE TË KUVENDIT TË PREKUR NGA COVID:

1.            Damian Gjiknuri

2.            Anila Denaj

3.            Rudina Hajdari

4.            Adriatik Alimadhi

5.            Blerina Gjylameti

6.            Ervin Bushati

7.            Blendi Klosi

8.            Eljo Hysko

9.            Belinda Balluku

10.          Sadi Vorpsi

11.          Bledi Cuci

12.          Edmond Leka

13.          Luan Harusha

14.          Xhevit Bushaj

15.          Edmond Rrushi

16.          Reme Lala

17.          Ralf Gjoni

18.          Florenc Spaho

19.          Fatmir Xhafaj

20.          Andi Përmeti

21.          Anastas Angjeli

22.          Enver Rroshi

23.          Ligoraq Karamelo

24.          Krenar Rryci

25.          Klotilda Bush

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministrja Kushi njoftim TË RËNDËSISHËM: Në 1 dhjetor fillon mësimi i kombinuar, klasat 1-5 dhe 12 në shkollë, të tjerat alternohen
Pas ankesës së bizneseve TËRHIQET Ministria e Financave, BLLOKIMI i llogarive të pronarëve që nuk kanë paguar detyrimet VETËM me vendim gjyqësor »
Article Logic
Execution time: 0.012887001037598
array(1) { ["section"]=> string(100) "zbardhet-lista-covid-prek-parlamentin-kush-jane-25-deputetet-e-infektuar-qe-ia-hodhen-u-lagur-229209" }