Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

ZBARDHET LETRA e dorëheqjes drejtuar “INDIVIDIT” BASHA, Piro AHMETAJ: Ushtria e SEKSERËVE dhe SHUSHUNJAVE i bëjnë LLAK IMAZHIN… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

169f4f7231109c197ab8e7f6f70622bb

Zbardhet letra e plotë e gjeneralit Piro Ahmetaj drejtuar Lulzim Bashës, pas dorëheqjes nga funksionet në Partinë Demokratike, duke deklaruar sot se nuk do të angazhohet politikisht deri në 25 prill.

Ndonëse jo drejtpërdrejt, Ahmetaj duket se i bën të qarta arsyet e dorëheqjes së tij teksa i drejtohet Lulzim Bashës si “individi”, ndërsa sulmon, siç shkruan ai, “ushtrinë e sekserëve të pushteteve dhe servilë shushunja, që i bëjnë llak imazhit publik të udhëheqësit të radhës”.

Por ai thotë se kjo dorëheqje ka të bëjëm me “standartet e besimit, integritetin si dhe diferenca strategjike ndaj përqasjes ndaj qëndrimeve të kryetarit në detyrë të PDSH”.

Në letrën e tij drejtuar Bashës, ish-këshilltari për sigurinë kombëtare, Ahmetaj shkruan:

“Në shtesë, nënvizoj fortë se kjo dorëheqje, sa në këtë shkresë si dhe për çdo qëndrim publik në vijimësi nuk ekziston asnjë lidhje fare me marrëdhëniet ndërpersonale, me individin L.Basha, as me ushtrinë e skekserëve të pushteteve dhe servilëve shushunja, që u bëjnë llak imazhit publik të udhëheqësit të radhës, por vetëm dhe vetëm me standartet e besimit, integritetin si dhe diferenca strategjike ndaj përqasjes ndaj qëndrimeve të kryetarit në detyrë të PDSH”, shprehet gjenerali Ahmetaj në letrën drejtuar Bashës.

LETRA E PLOTË:

sdgsdgwerge4gh3eh.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img