Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Zbardhet emri i drejtorit që do zëvendësojë Dael Dervishin e AKBN-së. LSI-ja sjell një personazh të njohur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbardhet emri i drejtorit që do zëvendësojë Dael Dervishin e AKBN-së. LSI-ja sjell një emër të njohur.

Ai është Viktor Tushaj, ish-kryebashkiaku i Lezhës, i cili nuk mundi të fitonte bashkinë zgjedhjet e fundit.

Propozimi për Tushajn ka ardhur pas dorëheqjes së drejtorit të Agjencisë së Burimeve Natyrore, Dael Dervishi 

Dael Dervishi, drejtori ekzekutiv i AKBN-së do të niset drejt SHBA-ve, për një program shkencor. Ky është motivacioni që i ka dhënë Damian Gjiknurit, ministrit të Energjetikës në letrën e Dorëheqjes.

Dervishi, u emërua  në 30 shtator të 2013-ës drejtor Ekzekutiv i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore. Në 2009 -2012, ka ushtruar funksionin e Drejtorit të Drejtorisë Juridike në AKBN. Në 2012-2013, ka ushtruar funksionin e Sekretarit të Përgjithshëm në Ministinë e Energjisë, Tregtisë dhe Energjetikës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img