Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Zbardhet data e fillimit të universiteteve, këto janë afatet për t’u regjistruar në shkollën e lartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria Arsimit dhe Sporteve ka bërë publike ditëne sotme datën e fillimit të mësimit në universitete. Sipas njoftimit të MAS, mësimi në arsimin e lartë  do të fillojë  të hënën e tretë të muajit tetor.

Kjo datë do të jetë e vlefshme për studentët e cikleve Bachelor dhe Master, të cilët do të mund të ulen në auditorë vetëm pasi të ketë përfunduar regjistrimi i plotë i studentëve në raundin e dytë.

albsig

Ndërsa sa i përket afateve të regjistrimeve, ato do të fillojnë në datën 1 dhe do të zgjasin deri më 14 tetor. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img