Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Zbardhet “axhenda” e Ramës për zgjedhje, kryesocialisti e mbyll fushatën për 25 prillin në dy qarqe njëherësh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fushata e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit do të mbyllet në dy qarqe njëherësh, dy ditë para zgjedhjeve, mëson newsbomb.al.

Te Partia Socialiste kanë vendosur që kryetari dhe njëherësh kryeministri Rama ta mbyllë fushatën në datë 23 prill, në dy qarqet ku ai kandidon dhe vetë për deputet. Sipas asaj që mëson newsbomb.al, në datë 21 prill Rama do të jetë në Fier dhe më pas në datë 22 prill në Tiranë.

Ndërkohë dy ditë para zgjadhjeve, më datë 23 prill Edi Rama do të mbyllë fushatën në dy qarqe njëri pas tjetrit, fillimisht në Durrës dhe pastaj në Vlorë. Në të dy këto qarqe kryesocialisti renditet i teti në listë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img