Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Zbardhet axhenda e Ramës nesër në Kosovë, takim edhe me krerët e partive opozitare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë ditën e nesërme Kosovën, ku do të takohet me homologun Albin Kurti si dhe politikanë të tjerë.

Mësohet se Rama do të pritet në një ceremoni në Aeroportin Adem Jashari të Prishtinës, e më pas do të zhvillojë një takim me kryeministrin Kurti.

Rama gjithashtu do të takojë krerët e partive opozitare si dhe do të marrë pjesë në dekorimin e akademikut Rexhep Qosja.

Në thelb të diskutimeve do të jenë marrëdhëniet mes dy vendeve, por kujtojmë se kjo vizitë e Ramës përkon në një kohë kur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë janë në pikë kritike.

Axhenda e Ramës në Kosovë:

agjenda e rames ne kosove newsbomb
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img