Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Zbardhet AUTOPSIA e Admir Muratajt, si u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbardhet autopsia e vrasjes se Admir Muratajt.

albsig

spring

Mësohet se Murataj është vrarë me një plumb në pjesën ballore të kokës.

Goditja në kokë i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme autorit, i cilësuar edhe si organizatori i grabitjes së miliona eurove në aeroportin e Rinasit.

Murataj u vra nga policia gjatë shkëmbimit të zjarrit në momentin që po tentonte të digjte furgonin me të cilin kryen edhe grabitjen.

Gjithashtu bëhet me dije se në trupin e viktimës nuk është gjetur plumbi me të cilin u vra.

Kujtojmë se mesditën e djeshme u zhvillua ceremonia mortore e Muratajt, ku morën pjesë rreth 60-70 persona.

Prokuroria ka kërkuar sekuestrimin e pasurive e pronave të Admir Muratajt dhe të vëllezërve Aleksandër Murataj dhe Ilir (Can) Murataj.

Sekuestrimi është kërkuar për disa vila, automjete dhe apartamente. Sipas prokurorisë pasuritë nuk justifikohen nga burime të ligjshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img