Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Zbardhen planet për atentate ndaj Albin Kurtit e Lulzim Bashës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas të dhënave të publikuara nga hakerimi i dokumenteve të drejtorit të Policisë së Shtetit në Shqipëri, në vitin 2021 ekzistonin informacione se disa persona kishin planifikuar të vrisnin në atentat kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Një prej të dyshuarve si i përfshirë në këtë atentat është Prek Kodra. Po ashtu në këtë email u zbulua dhe se Drejtoria e Anti-Terrerorit t shqiptar ka hetuar dhe përgjuar pesë vite më parë dy shtetas të Kosovës dhe një të Maqedonisë së Veriut, si persona të lidhur ose që kishin dijeni për një atentat që mund të organizohej ndaj ish-kryetarit të PD Lulzim Basha.

Më shumë
spot_img
spot_img