Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Zbardhen përgjimet për grupin e drogës në Skrapar, si grabitej kanabisi në kohën e korrjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9b9df8e9cab3f2d4edcdca5d9cc3a826

Janë zbardhur përgjimet nga dosja e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për grupin e strukturuar kriminal në Skrapar.

Në tabulatet e prokurorisë zbardhen bisedat mes personave të cilët ia vidhnin lëndën narkotike atyqe që e kishin mbjellur.

Të përfshirë në grabitjen e drogës janë Altin Sula, Redian Shimi, Myftar Sula, Nertil Dyrmishi. Këto persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin i kryenin grabitjet në kohën kur ishte koha e korrjes.

Në dosjen e prokurorisë thuhet se Shimi ka pasur rolin që të zbulonte parcelat e kanabisit, të gjente armët dhe më pas sinjalizonte miqtë e tij për të kryer grabitjen. Në dosje është zbardhur një përgjim i Altin Sulës i cili komunikon më një person të paidentifikuar akoma nga prokuroria.

Biseda e zbardhur e siguruar nga gazetarja Klodiana Lala

B-personi i paidentifikuar

Altini: Alo

B: Ça po bën oo

Altini: Hiç ja po iki për Fier

B: Ça do bësh andej

Altini: Do haj ndonjë fik…vapë e madhe,

B: Ktej është më lartë është më nxehtë…ça po bën

Altini: Ja pune Shqipërie.

B: Po vete në punë?

Altini: Po vete o, aq punoj unë 4 orë,

B: Po pse? A po aq, s’ka punë?

B: Ej, të gjitha muhabetet që kemi bërë bashkë vjen mi thotë Xhevua te shpia

Altini: Xhevua? Për çfarë?

Personi i paidentifikuar i tregon Altinit të gjitha detajet që i tha personi tjetër të cilit i thërrasin “Xhevo”.

B: Për ato…që mora 7 copë që i kam vënë nëpër gode që thashë po ashtu t’ia jap Myftarit ato 7….ça thua i thash ça 7? Ato s’kanë dalë, unë i kam të shpia njëherë…jo tha i ke vënë ti nga moçalja tha Xhevoja…, 4 – unë i thash s’ka, 5-6 copë ka.

B: I ka thënë Myftari të gjitha, kishte vajt Myftari andeja nga moçalja…kishte kontrolluar nëpër rrathër.

Altini: Kush o?

B: Myftari re…I kishte thënë Xhevos kontrollova ktu kontrollova atje, s’po i gjej dot ku i ka vënë,

Altini: Gënjen ai Xhevoja, me Xhevon merresh!!!!

B: Do vete do ta pyes njëherë pastaj…kështu me tha, ka vajtur i ka kontrolluar tërë vendet tha që mbollën atë vit…I kontrollova të gjitha s’ia gjeta tha…

Altini: Më duket se do t’i vinin bashkë ata.

B: Po t’i vinin ore…unë te shpia kam, s’ka dalë asnjë kokërr ore…. e hapa njërën është e prishur nga brenda

Altini: Shiko mos na gjesh ndonjë ashtu po vari lesht,

B: Ashtu do gjej unë se s’bën re se s’kam ça do bëj unë poo… kshu i kishte thënë atij re.

Altini: Ata më ngatërruan dhe mua, lashë 300 mijë lekë…

B: Për ça të ngatërruan ore?

Altini: Po mora ktej unë, ata s’kishin lekë andej, pagova vetë, ata u prishën…Baha…ai vjen mi thotë të gjitha…ça i ka thënë Myftari…pashë rrathët..të gjitha

B: Po jo unë të kisha…7 copë vari lesht…

Më shumë

spot_img
spot_img