Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

ZBARDHEN EMRAT, këta janë drejtorët që Rama u kërkoi sot të dorëhiqen (LISTA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ajo që ndodhi pasditen e sotme në kryeministri, mund të quhet me plot gojën një “tërmet” i shkallës më të lartë.

albsig

spring

Gjatë takimit me drejtorët e ZRPP-ve, Rama bëri një pasqyrë të gjendjes së këtij sektori. Sipas tij gjendja në hipoteka është katastrofale dhe sjellja e drejtorëve në disa raste ka qenë kriminale. Por kush janë drejtorët që kryeministri u kërkoi sot dorëheqjen? Redaksia e newsbomb.al, arriti të zbulonte emrat e disa prej drejtorëve të Hipotekave, që nga dita e sotme janë pa punë.

Më poshtë lista:

Drejtoresha e Hipotekës së Tiranës: Lediana Bardhi

Drejtori i Hipotekës së Durrësit: Ani Dyrmishi

Drejtori i Hipotekës së Kavajës: Seit Cikalleshi

Drejtori i Hipotekës së Gjirokastrës: Meleq Karabina

Drejtori i Hipotekës së Beratit: Arben Baxhia

Drejtori i Hipotekës së Vlorës: Rezart Elmazi

Drejtori i Hipotekës së Elbasanit: Oltion Kokunja

Drejtori i Hipotekës së Lezhës: Ardian Simoni

/newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img