Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Zbardhen EMRAT: Këta janë 28 kandidatët për deputetë që po verifikohet nga Prokuroria; mes tyre Tom Doshi, Dashamir Tahiri, Agron Kapllanaj dhe futbollisti Gent Muça

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

28 kandidatë për deputetë të forcave të ndryshme politike që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit, kanë përfunduar për verifikim në Prokurorinë e Përgjithshme, me kërkesë të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.

Në listën e mëposhtme, shihet se kanidatët që do i nënshtrohen verifikimeve të Prokurorisë së Përgjithshme, janë pothuajse nga të gjitha forcat politike. Ndër emra, bie në sy ai i Tom Doshit, për të cilin Ambasada e SHBA ka kërkuar të mos futet në zgjedhje.

Emri i Dashamir Tahirit po ashtu është për verifikim, i larguar nga Parlamenti përmes ligjit të dekriminalizimit, por i futur në listën e “Lëvizjes për Ndryshim” të Jozefina Topallit, për në 25 prill.

Për verifikim nga radhët e PD, emrat që tërheqin vëmendjen janë ish-kryebashkiaku i Mallakastrës Agron Kapllanaj dhe futbollisti Gentian Muça. Nga Partia Socialiste është Leonard Beqiri.

Lista e plotë:

1f71656f 83cd 4466 a73f a70f800ca8d2 640x1138 1

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img