Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Ndryshime në qeverinë “Rama 3”, zbardhen emrat e zv.ministrave të rinj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emërime të reja në kabinetin e qeverisë “Rama 3”.

Vilma Bello është emëruar zv/ministre e re e Turizmit, ndërsa Enio Civici do të jetë zv/ministër në ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

Denada Seferi emërohet zv.ministre e Shëndetësisë, duke zëvendësuar Bardhylka Kospirajn.

Gjithashtu është zgjedhur edhe drejtoresha e re e Agjencisë Kombëtare të Turizmit, e cila do të jetë Ori Kuçi.

Vendimet janë firmosur nga zv.kryeministri Arben Ahmetaj në mungesë të kryeministrit Rama.

Screenshot 6 19

Vijon.. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img