Zbardhen emrat e fëmijëve të nxjerrë nga kampi famëkeq ‘Al-Hol’, bashkë me ta nxirren edhe 20 shqiptarë të tjerë dhe dërgohen në kamp më të sigurt

Publikuar tek: aktualitet, më 19:05 26-10-2020 Zbardhen emrat e fëmijëve të nxjerrë nga kampi famëkeq ‘Al-Hol’, bashkë me ta nxirren edhe 20 shqiptarë të tjerë dhe dërgohen në kamp më të sigurt

Ka marrë fund ‘ferri’ për 4 fëmijë dhe një grua në karrocë me rrota, pasi janë nxjerrë nga kampi famëkeq i “Al-Hol” në Siri.

Lajmi është bërë i ditur nga “Gjysmëhëna e Kuqe”, e cila ka shpërndarë edhe pamje nga operacioni i shpëtimit.

Ndërkohë janë mësuar edhe emrat e 4 fëmijëve dhe gruas që do të sillen në Shipëri. Endri Dumani, Floresha Rasha dhe 3 fëmijët e saj, amar, Emel dhe Hatixhe.

Nga kampi “Al-Hol” janë larguar edhe 20 shqiptarë të tjerë, të cilët janë transferuar në kampin “Roj”, pasi shihet si një kamp me më shumë siguri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Kam qenë me zemër të ngrirë’, Rama dhe Lleshaj mbërrijnë në Liban: Këtu është kampi i ferrit
Makina përplas këmbësorin në Pogradec, dërgohet me urgjencë në spital »
Article Logic
Execution time: 0.011567115783691
array(1) { ["section"]=> string(150) "zbardhen-emrat-e-femijeve-te-nxjerre-nga-kampi-famekeq-al-hol-bashke-me-ta-nxirren-edhe-20-shqiptare-te-tjere-dhe-dergohen-ne-kamp-me-te-sigurt-225256" }